Přeskočit na hlavní obsah

2023

33 let od znovuobnovení rodinné tradice a společné focení zaměstnanců

Při příležitosti 33. výročí proběhlo v nové lakovně č. III společné focení všech zaměstnanců. Někteří z nich jsou s firmou spjati od samého začátku a nyní zde pracují i jejich děti a partneři. 

2022-2023

Největší investice do automatizace a robotizace lakoven a nejmodernějších technologií pro výrobu interiérových dveří 

Rozšíření výrobního závodu o 4 000 m2. Největší investice do automatizace a robotizace lakoven a nejmodernějších technologií pro výrobu interiérových dveří. Navyšujeme tím opět naše již tak vysoké kapacity.

2022

Nová kolekce jídelních a konferenčních stolů

Jídelní a konferenční stoly HANÁK z nové kolekce jsou dokonalé solitéry, které mají své místo v každém interiéru. Jejich totožný design a materiálové provedení dává možnost doladit každé bydlení k dokonalosti. Materiály pro výrobu stolů podléhají jako veškerý náš nábytek nejpřísnějším normám.

2021

Nová kolekce ložnic

Precizní zpracování, kvalitní materiály a dokonalý design. To vše spojuje novou kolekci ložnic HANÁK, která nabízí širokou škálu možností provedení, barev a kombinací. Vše je podrobeno nejpřísnějším normám se zaměřením na zdravotní nezávadnost a komfort kvalitního spánku.

2020

30 LET PRÉMIOVÉ KVALITY

Společnost slaví 30 let od znovuobnovení rodinné tradice. Zkušenosti jsou předávány dnes již  4.generaci Hanáků. Hlavní myšlenka však zůstává stále stejná: „Jsme přesvědčení, že kvalita je budoucností naší firmy.“

Ing. Stanislav Hanák 

2019

NOVÁ LAKOVNA s unikátní klimatizovanou plně automatickou linkou s UV vytvrzením laků

Linku jsme spustili do plného provozu v srpnu 2019. Tato na míru vyrobená linka dokáže produkovat výrobky v nejvyšší kvalitě pomocí speciálních laků s nano částicemi vytvrzenými UV zářením.

2018

Úspěch na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH

Navrhli jsme naši doposud největší expozici s prezentací pěti světových značek: HANÁK, KPP, Elements, Miele a Brokis. Expozice byla oceněna odbornou porotou veletrhu a už potřetí v řadě jsme získali titul „Nejpůsobivější expozice“. Při této příležitosti jsme představili i nové metalické laky.

2017

Do firmy nastupuje 4. generace

V tomto roce naplno nastupuje do společnosti již 4. generace Ing. Veronika Hanáková a navazuje tak na rodinnou historii a tradici. Postupně získává zkušenosti a dovednosti potřebné k vedení společnosti a prochází jednotlivými odděleními.

2017

Zavádíme kompletní HANÁK INTERIOR CONCEPT

HANÁK INTERIOR CONCEPT představuje nejširší nabídku nábytku a interiérových dveří na našem trhu, tím se stává zcela bezkonkurenčním. Vše na míru a dokonale sladěné v designu i kvalitě. Jeden domov. Jedna značka.

2017

Další rozšíření nabídky výrobků

Jsme úspěšní v tom, co děláme. Chceme být ale vždy o krok napřed, proto v tomto roce představujeme novou kolekci koupelen, ložnic, stolů a zcela nově také exkluzivní kolekce sedacích souprav HANÁK a židlí HANÁK. 

2016

Nová technologie – NANO laky

Jako první u nás jsme zavedli sériovou výrobu dýhovaného a masivního nábytku, včetně interiérových dveří, dokončeného technologií akryl-polyuretanového NANO LAKU v 5% lesku – hluboký mat.

2015

Revoluční technologie olepování – SLIM-LINE 

Jako první u nás pořizujeme revoluční SLIM–LINE technologii. Olepování lepidly PUR-TERMOSET touto technologií ve všech parametrech předčí dosud používané olepování PUR–TERMOSET a pochopitelně i nejběžnější používanou technologii olepení pomocí EVA lepidla.

2014

Představujeme novou kolekci šatních skříní

V tomto roce uvádíme zatím nejširší a nejatraktivnější kolekci šatních skříní, kterou předčíme nejen díky originálnímu designu, ale především díky skvělé nadstandardní kvalitě, většinovou nabídku českého trhu.

2014

Spouštíme výrobu unikátních interiérových dveří HANÁK

Výrobní sortiment rozšiřujeme o luxusní interiérové dveře. Stáváme se jediným výrobcem u nás s tak širokou a ojedinělou nabídkou nábytku včetně interiérových dveří vlastní výroby. Do výrobního portfolia zařazujeme nové modely NICE, PORTO, MADAME, FORM, ROYAL, AVIGNON, PRIME, COUNTRY a STYLE.

2012

Životní jubileum ing. Stanislav Hanáka st.

Stanislav Hanák starší oslavuje významné životní jubileum. I v 70 letech se nadále aktivně a v plné síle věnuje své práci.

2009

Největší showroom HANÁK FORUM PRAHA

Otevíráme největší obchodní dům HANÁK FORUM v Praze Čestlicích s prodejní plochou 6 000 m². Zákazníkům tak nabízíme nejrozsáhlejší výstavku luxusního nábytku na celých 3 patrech domu.

2009

QUATRO 150

Zavádíme sériovou výrobu nábytku s výškovým a šířkovým rastrem 150 mm, který nabízí nekonečnou variabilitu pro vybavení interiéru a přináší maximální pohodlí při práci svým uživatelům. Mezi ikony se zařazuje model řady COMFORT.

2008

Plně automatická linka BÜRKLE s UV vytvrzením laků

Pro zvýšení kvality lakování jsme investovali do nákupu dvou nových lakovacích linek. Jedné k lakování ploch a druhé k lakování hran. To nám umožnilo vylepšit základové laky v 5 vrstvách do zcela nadstandardní kvality. Představujeme modelovou řadu MONA, LORETA, MILÁNO, ORNELA, NELA, VEGA a dodnes velmi oblíbený model HALINA.

2007

Moderní dvouhlavá robotická lakovací linka

V tomto roce děláme zásadní investici a nakupujeme lakovacího dvouhlavého robota (prvního v ČR) s plně automatickou velkokapacitní sušárnou. Protože myslíme na životní prostředí, pořizujeme zároveň vysokokapacitní reaktor na spalování škodlivin VOC. Představujeme modely IMPERIAL a OMEGA.

2005—2006

Navyšujeme výrobní prostory na 35.000 m2

Stáváme se toho času největším a nejmodernějším závodem na výrobu nábytku v České republice a dále expandujeme do zahraničí. Představujeme modelovou řadu PREMIUM.

2004

Otevíráme vlastní Design centrum

V Popůvkách slavnostně otevíráme Design centrum s dosud největší výstavní plochou a profesionálním školícím zázemím o rozloze 2 000 m². Začínáme s výrobou dalšího nábytku pro obývací pokoje, ložnice a šatny. Představujeme modely  ELEGANT, COMPACT a GALIA.

2003

Další rozšíření výrobního závodu

Náš výrobní závod se rozrůstá o další halu, ve které spouštíme plně automatizovanou robotickou a montážní linku. Už v tomto čase jsme jedním z předních evropských výrobců s nejmoderněji vybavenou parametricky řízenou výrobou nábytku.

2002

Spouštíme průběžný lakovací automat s velkokapacitní sušárnou

Výrobní haly jsme rozšířili o dalších 6 000 m2. Zdokonalujeme technologii lakování a pořizujeme průběžný lakovací automat, na docílení dokonalých povrchů pro dýhovaný a masivní nábytek.

2000

Ikonická kuchyně GALAXIE

Na přelomu tisíciletí také přicházíme s dnes už ikonickou kuchyní GALAXIE (na fotografii). Tímto nevídaným tvarem moderní lakované kuchyně doslova šokujeme jak odbornou veřejnost, tak především zákazníky, kteří jej obdivují na veletrhu MOBITEX. Z dalších se sluší připomenout koupelnový nábytek řady CARMEN, NOBLESE a FANTAZIE. Z kuchyní pak HARMONIE, ROMANCE, ADRIA a SABINA.

2000

HANÁK NÁBYTEK, a.s.

Významným milníkem pro rodinu se stává rok 2000, kdy se firma mění na akciovou společnost, rozšiřuje prodejní síť v České republice a postupně expanduje na další zahraniční trhy.

1999—2000

Stavíme novou halu

Navyšujeme výrobní plochu o dalších 8 000 m2. Zároveň rozšiřujeme nabídku kuchyní o modely KLÁRA, MARINA, SONIA, SANDRA a ikonický zdobný model STELA.

1996—1998

Nová generace kuchyní

Prezentujeme modely s unikátními novými konstrukcemi a vylepšeným designem kuchyní a obývacích pokojů, například úspěšnou řadu DYNAMIC (na fotografii), modely kuchyní PATRICIE, AFRODITA nebo dodnes oblíbený model PROGRES.

1995—1996

Tvarové obalování profilů

Jako první u nás zavádíme technologii tvarového obalování profilů. Mimo jiné rozšiřujeme nabídku o nové modely BAVORIA (na fotografii) KLASIC, COMFORT, SONÁTA, SILVIA a CAPRI.

1995

Další úspěch na MOBISU

Na veletrhu MOBIS jsme představili celou řadu nových modelů kuchyní, například modely PALOMA (na fotografii) SIMONA, LAGUNA, LAURA a LINDA, které sklidily u zákazníků i u odborné veřejnosti velký úspěch a ohlas.

1994—1995

Ve větším rozsahu spouštíme vysoce náročnou technologii lakování PUR vysoký lesk přímým nástřikem

Na veletrhu MOBITEX v Brně jako první v České republice představujeme technologii lakování ve vysokém lesku a uvádíme na trh dnes již ikonický model kuchyně s kulatými plnými i ručně vykládanými vitrážovými dvířky, kuchyni VERONA. Jako další z oblíbených modelů prezentujeme model VIENA, MODENA.

1994—1995

Stěhování firmy SH Kroměříž do Popůvek

Jedním z hlavních milníků historie naší firmy je její přemístění do Popůvek u Kojetína do prostor o ploše 10.000 m2 s další možností rozšiřování výroby díky výborné lokalitě. Zavádíme technologii softforming a na trh uvádíme model MELODIE a REMO. Z lakovaných kuchyní představujeme nové modely jako je FONTÁNA, koupelny MARIETA a HENRIETA.

1991

Nakupujeme první CNC stroje a navyšujeme výrobu o prvních 100 %

V tomto roce přistavujeme novou halu, pro kterou nakupujeme technologie na lakování ve vysokém lesku, první CNC frézovací a vrtací stroj a první CNC velkokapacitní nářezovou pilu. Vyvíjíme a vyrábíme první model kuchyně FLORIDA a koupelnový program LUNA v povrchovém dokončení lak vysoký lesk. 

1990

Obnovení tradice značky HANÁK – založení firmy SH Kroměříž

Syn Josefa Hanáka, Ing. Stanislav Hanák s manželkou Marií a jejich dětmi zakládají firmu SH Kroměříž. V dílně o velikosti 500 m2 se z počátku vyrábí zejména předsíňové stěny, stoly a komody z masivní borovice.

1926

Josef Hanák

Josef Hanák zakládá živnost na výrobu zakázkového nábytku. Od počátku neustupuje z kvality zpracování a dostává se tak do povědomí velkých osobností jeho doby. Vyrábí nábytek například do vily Tomáše Bati ve Zlíně  a vytváří tak základy pro budoucí tradici rodinné firmy.