Jak pracují naši architekti aneb projekt interiéru od A do Z
01. 02. 2015 Jak pracujeme
Zakázka konkrétního interiéru na klíč představuje několik měsíců systematické práce architekta. Kromě samotných návrhů nového domova je to řada technických řešení a individuálních potřeb, které musí architekt zvládnout. Čím dál více zákazníků chodí „k HANÁKOVI“ pro celé interiéry, rozsah práce je tak větší a specifičtější. Proto je důležité perfektní plánování a posloupnost kroků včetně souhry se subdodávkami dalšího zařízení a souvisejících prací, aby projekt klapnul do puntíku.
Firma HANÁK NÁBYTEK nezajišťuje pouze návrhy a výrobu kuchyní na míru, ale stále více zákazníků má zájem o zpracování konceptu celého interiéru.
Připravili jsme pro vás příběh realizace na klíč, kterou zpracoval architekt Tomáš Janáček z Hanák Ateliérů v Praze. „U interiérů navrhujeme v podstatě koncept nového domova, kde musíte myslet na každou maličkost.“ říká o přístupu k práci pan Janáček. „Kvalitně zpracované scény interiéru jsou základem. Snažím se maximálně vyhovět praktickým požadavkům a vkusu majitele. Zároveň ale nabízím alternativy, na další, někdy i vhodnější řešení dané otázky, ať už jde například o ergonomii, výbavu kuchyně anebo i tak zásadní věc jako je výběr dekorů.“
První ukázkou je 3D vizualizace půdorysu a výkresy s návrhy provedení, výbavou spotřebičů a vizualizacemi.



Pan Jiří, si vybral nový byt 2+kk v Hloubětíně poblíž Prahy. Menší kuchyň spojená s obývákem je velmi prakticky zařízena. „Protože se kuchyň nachází v zadní části bez přísunu denního světla, navrhl jsem světlé provedení laku, aby se tato část opticky prosvětlila. Původní návrh počítal dokonce s nábytkem v bílém laku, což byla první představa pana Jiřího. Interiér ale působil hodně studeně, pan Jiří se nakonec rozhodl pro mnou navrženou kombinaci světlé dýhy teak, která koresponduje s dubovou podlahou. Nábytek jsem ještě ozvláštnil tyrkysově modrým lakem, který vytvořil příjemný barevný akcent a panu Jiřímu se velmi líbil.“ komentuje vývoj interiéru pan Janáček. Níže je ve 3 krocích vývoj interiéru od původní bílé varianty, po návrh teplejších barev, který se proměnil ve finální realizaci:



Dekor teaku vybraný pro nábytek v kuchyni a obýváku působí mnohem útulněji a vytváří příjemné teplo domova. Pan Jiří ho nakonec zvolil podobné teplé barvy i do ložnice, kde nejprve zvažoval tmavou dýhu makasar v kombinaci s krémovým lakem a doplňky ve fialovo-šedé škále barev. Ložnicový nábytek je ve finálním provedení lamino dub cappuccino drsný spolu se štěrkově hnědým lakem v matu. Zde je opět sled proměny ložnice do finální podoby:



Nakonec i tady zvítězily jemnější barvy, které pokoj menších rozměrů zesvětlily a opticky zvětšily. „Podařilo se sladit všechny termíny se subdodavateli, projekt byl opravdu pečlivě natermínován. Jen díky tomu nevznikly prodlevy, s dalšími dodavateli jsme si vzájemně nepřekáželi a každý odvedl svůj kus práce. Zakázka byla předána přesně v termínu a není lepší pocit z odvedené práce, než pohled na spokojeného zákazníka.“ uzavírá rozhovor pan Janáček. Celou realizaci s detailními fotografiemi si můžete prohlédnout mezi našimi realizacemi.